® www RadioTeToVaRi ch ®

  

 

••»° °«••

••»°  Mir se keni ardhur nė ® www.RadioTeToVaRi.ch ®  °«••

••»° Kujdes ne Perdorimin °«••
         

Kujdes ne perdorimin e Hotmail si adresė dytesore

MSN ube sot me shum Kerkesa se sa nje Koh Filim

Nėse jeni njė tip i ngjashėm me mua, atėherė keni sė paku dy adresa elektronike. Njėrėn prej kėtyre e shfrytėzoni pėr ēėshtje biznesi, pėr tu shkruar kolegėve, pėr punė zyrtare, etj, pra me njė fjalė pėr tu pėrgjigjur ndaj e-maileve qė iu kushtoni vėmendje pėrditė.

Kurse adresėn e dytė e pėrdorni pėr gjėra tjera, si pėr abonim nė fletushka informative, blerje online apo pėr krijim tė llogarive pėr shėrbime nė ueb. Gjithashtu mua mė ndodh qė shpesh tė harroj t’i pėrkushtohem kėsaj llogarie, pėr disa ditė, javė apo ndoshta edhe muaj. Por siē duket harresa pėr tė shikuar tė rejat nė llogarinė tonė elektronike nė Windows Live Hotmail, mund tė ketė disa pasoja.


Sipas skedarit tė ndihmės nė Windows Live Hotmail:

Llogaritė pa pagesė nė Windows Live Hotmail bėhen joaktive nėse nuk kyēeni pas mė shumė se 270 ditėve ose brenda 10 ditėve tė para pas regjistrimit pėr njė llogari. Pasi qė njė llogari bėhet joaktive, tė gjitha mesazhet, dosjet dhe pėrmbajtjet pėrbrenda saj fshihen. Mesazhet qė vijnė dėrgohen prapa tek dėrguesi me sinjalin qė nuk mund tė dėrgohet. Emri i llogarisė suaj ėshtė ende i rezervuar. Megjithatė, nėse llogaria juaj qėndron joaktive edhe pėr 90 ditė tjera, emri i llogarisė do tė fshihet pėrfundimisht. Nėse nuk pėrdorni ID-nė tuaj tė Windows Live brenda 365 ditėve, Windows Live ID i juaj do tė fshihet pėrfundimisht.


Ēka do tė thotė kjo pėr dikė qė pėrdor adresėn nė Hotmail pėr tu regjistruar pėr gjėra nė ueb?

Kjo do tė thotė se, nė momentin qė tejkalon faza joaktive e juaj, ēdokush mund tė regjistrohet pėr njė llogari nė Windows Live me emrin e pėrdoruesit qė keni pasur ju dhe qė i ka skaduar afati. Efekti anėsor i kėsaj ėshtė se nėse llogaria juaj nė Windows Live skadon, dikush mund tė krijojė njė llogari me tė njėjtin emėr qė keni pasur dhe tė pėrdor funksionin e rivendosjes sė fjalėkalimit nė secilin shėrbim online tė lidhur me kėtė e-mail adresė, tė pranojė e-mailin me fjalėkalim (ose instruksione tė mėtutjeshme) dhe tė marrė pėrsipėr tėrėsisht llogarinė tuaj pa qenė ju nė dijeni. Kjo edhe ėshtė teknika e llogarive tė cilėn e kanė keqpėrdorur pėrdoruesit e malware pėr tė marrė pėrsipėr llogaritė e punėtorėve tė Twitter.

Nėse jeni tė regjistruar nė Windows Live Hotmail, dhe dėshironi tė parandaloni qė kjo gjė tė ndodh, ju duhet tė bėni njėrin prej kėtyre dy hapave.

  • Sigurohuni tė kyēeni rregullisht nė llogarinė tuaj. Pra vendosni njė pėrkujtues javor ose mujor nė aplikacionin tuaj kalendarik nėse dėshironi ndihmė shtesė pėr kėtė opsion

  • Merrni njė adresė tjetėr pėr email duke shfrytėzuar njė ofertues tjetėr si Gmail, dhe ndryshoni tė gjitha email adresat nė tė gjitha llogaritė tuaja online qė keni.

Gjithashtu, nėse paguani pėr shėrbime tė Windows Live Hotmail, sigurohuni qė abonimi juaj ėshtė i paguar. Nė momentin qė njė llogari e paguar nė Hotmail tejkalon afatin e paraparė, ajo thjeshtė kthehet nė njė llogari pa pagesė dhe bėhet temė e tė njėjtave rregulla tė skadimit.
Huazuar nga: pcworld

" www.RadioTeToVaRi.ch " " www.MiLeTiNa.ch " " www.RaDio.TeToVaRi.ch " " www.TeToVaRi.ch.tt " " www.Forumi.Rinor.Islam.ch.tt " " Reklama Juaj "

| Die Webseite wird vom Server TeToVaRi.ch ® verwaltet  | Copyright © 01.01.2010 by TeToVaRi |

NDALOHET DHĖNIA E PUNIMEVE PA PASUR LEJE NGA AUTORI NĖ MOSPĖRPUTHJE ME KĖTĖ LICENCĖ!

  Aktuell am 15.02.2011

Free counter and web stats